2010. godina

"Matičin književni natječaj" - 4. veljače

(Ogranak MH u Velikoj Gorici)

Muzej Turopolja

Pobijedili su Slavica Sarkotić s pričom "Domača reč" na turopoljskom dijalektu i Nikola Šimić - Tonin s pjesmom "Istina" na standardnom jeziku. U prosudbenom odboru bili su Bernardina Petrović, Božidar Prosenjak i Gordana Vlašić.

Na natječaju je sudjelovalo pet članova Udruge: Veronika Prvonožec, Dragutin Dubravčić, Gordana Gerhardinger Šipek, Zorica Krznar-Blagec i Ivica Smolec. Nagrađeni autori dobili su na poklon knjigu "U noći" Ksavera Šandora Gjalskog. Svi učesnici prozaisti dobili su "Izabrana djela" Janka Leskovara a pjesnici "Izabrana djela" Dimitrija Demetra, sve iz naklade "Matice hrvatske".

Priredbu proglašenja pobjednika uljepšao je pjevanjem ansambl "Zlatne godine".

Stjepan Rendulić - Matica hrvatska, Ogranak u Velikoj Gorici

Gore desno: Stjepan Rendulić, predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Velikoj Gorici

Dolje: Slavica Sarkotić (pobjednica za priču na turopoljskom dijalektu), Veronika Prvonožec, Gordana Gerhardinger Šipek i Zorica Krznar-Blagec.

Promocija knjige "Buđenja / Erwachen" Milana Ilića - 11. veljače...

(Knjižnica "Vladimir Nazor" - Čitaonica Kustošija, Zagreb)

Drugu zagrebačku promociju ove knjige poezije vodio je Ivica Smolec. Neven Dužević je pjevao uz gitaru Ilićeve pjesme iz predstavljene knjige koje je sam uglazbio. Stihove iz knjige recitirao je autor.

Lijeva slika: domaćica skupa Ankica Ivanjek, voditelj Ivica Smolec i autor Milan Ilić.

Desna slika: Sonja Smolec, Milan Ilić, Ankica Ivanjek, Neven Dužević, Ivica Smolec i Branka Ivanić.

... i 4. ožujka

("Kuća Svetog Franje", Odra)

U istom sastavu (autor knjige Milan Ilić, voditelj Ivica Smolec i "adut za glazbeni intermeco" Neven Dužević) ponovili su promociju knjige prema istom scenariju. Četrdesetak zadovoljnih ljudi popunilo je lijepu dvoranu koja je, osim pozornice, bila osvijetljena jedino svijećama. Na kraju smo svi zajedno i zapjevali. I Milan je uzeo gitaru i odsvirao i otpjevao dvije romanse. Od ljubaznih i zadovoljnih domaćina, ravnatelja fra Drage Mikulana i sestre Zvjezdane, Milan, Ivica i Neven dobili su po primjerak knjige "Iznova živjeti" i zahvalnice.

Promociji je prisustvovala još jedna članica "Sparka", Nevenka Vlašić.

Daljnje aktivnosti u 2010. godini nisu ovdje zabilježene.