Šenoini dani 2009

(Velika Gorica, 19. i 20. lipnja)

U sklopu "Goričkih večeri", Udruga umjetnika "Spark" ove godine prvi put je obilježila godišnjicu vjenčanja Augusta Šenoe s Goričankom, Slavom pl. Ištvanić, 20. lipnja 1868.

Trideset jednu fotografiju s ove manifestacije možete vidjeti ovdje.

Program - plakat:

Photobucket

Nakon svečanog otvaranja u dvorani gradske vijećnice Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, održana je u parku pored POU VG cjelodnevna likovna kolonija.

Uvečer je u gradskoj vijećnici održan okrugli stol o Šenoi.

Drugog dana likovna kolonija se zbog kiše preselila u POU.
Uvečer, poetsko glazbena večer. Trebala je biti održana na terasi Doma kulture, uz baklje, ali je zbog kiše preseljena u dvoranu.
"Sparkovci" su čitali Šenoine stihove, svirali i pjevali. I, na kraju, zatvaranje "Šenoinih dana" i domjenak uz glazbu. Događaj su zabilježile TV Gorica i TV Turopolje.

Više slika s ove manifestacije možete vidjeti ovdje, a stranica završava s malo glazbe.