Valentinovo u "Sparku"

Većina kulturnjačkih udruga u Hrvatskoj muči se s jednakim problemima: kako osigurati sredstva za rad, za organizaciju ovakvih ili sličnih priredbi, kako pomoći afirmaciji svojih članova i drugih, nepoznatih, ljudi koji se neprofesionalno bave kulturom i umjetnošću? Kako dovesti na svoja druženja, tribine, priredbe, kolonije, poznate i priznate umjetnike i osigurati dovoljno publike da takve priredbe ne dožive fijasko? Kako angažirati "male" ljude da "istresu dušu", da pišu, pričaju, pjevaju, slikaju, svoje najintimnije misli, dvojbe, čežnje, radosti i tuge?! Kako promovirati nepoznate ljude koji mogu iz svog srca i duše ponuditi svijetu neke, do sada nečuvene i neviđene aspekte o životu, ljubavi, sreći, nadi, beznađu, očaju, kapitulaciji, smrti? Jer sve su to začini koje kušamo u našim malim životima, neki od njih nam uljepšaju kratko trajanje, neki nam ga zagorče, ali bez njih bi bili nalik amebama ili algama.

Nisu svi ljudi koji žele i znaju nešto reći ili napisati učlanjeni u respektabilna društva globalno poznatih pisaca. Neki niti ne razmišljaju o ukrašavanju čela lovorom s Olimpa. Za sve poznate i nepoznate, priznate i nepriznate, "velike" i "male" pjesnike s velikim dušama, koji nesebično daruju jedni drugima svoje čiste misli, koje se, uz to, trude oplemeniti i lijepim umjetničkim izrazom, priređujemo ove natječaje.

S ljubavlju postajemo dobri i plemeniti ljudi. Za ljubavlju čeznemo kad je nemamo.

Pjevajmo o ljubavi!

Ivica Smolec